Kurumsal

Bizim için Söylenenler

Ahmet Eyüboğlu

AROBUS Araç İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Sevgili Aydoğan Apak,

90'lı yılların hemen başında Renault Mais'te başlayan iş arkadaşlığımız, dostluğa dönüşerek halen devam etmekte. 30 yıllık bu serüvende senin; paylaşımcı, çalışkan ve hedeflerine odaklı tutumun bana da örnek olmuştur. Geçen yıllar içinde ülkemizin ekonomik koşullarına göre her birimiz farklı yerlere dağılsak da her fırsatta bir araya gelebiliyoruz.

Aydoğancığım, yeni kurduğun Ada Vapurum Danışmanlık şirketinde de bugüne kadar biriktirdiğin bilgi ve deneyimlerini paylaşacak ve birçok kişiye pusula olacaksın. Pruvan neta olsun sevgili Aydoğan.


Prof. Dr. Ali Serdar Fak

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi

Sevgili Aydoğan Apak ile 20 yıllık çok yakın dostluğumuz var. Kendisi hem sosyal hem de iş yaşamında aynı özellikleriyle dikkatimi çekmiştir; zarif, özenli, ayrıntıya önem veren, çevresindekileri ve ekibini yüceltmeye gayret eden ve bulunduğu ortama değer katan dostlarım arasındadır. Bu sebeple tanımaktan, dostu olmaktan mutlu olduğum, bir talebimi dile getirirken de içimin rahat olduğu, “söyleyip unuttuğum, çözeceğine emin olduğum” kişilerdendir. Başarının temel anahtarının çalışkanlık ve ekip ruhu olduğunun kendisi bir çeşit canlı ve keyifli kanıtıdır. Sağlık ve başarı diliyorum.


Barış Özkan

AutoGrouppe Genel Müdürü

Aydoğan Bey ile 20 yıllık bir tanışıklığımız var.

Yüzünden eksik etmediği gülümsemesi ve en zor anlarda (ay kapanışına saatler kala örneğin) bile umudunu yitirmemesi, hep kendini kontrollü tutarken, etrafını da motive etmeye çalışması aklımda her zaman. Kuvvetli ve sonuç veren analizleri ile sayısız konu başlığı hakkında hep aynı umutlu, motive edici ve yol gösterici tavırları ile çözümler ürettik birlikte.

Son derece başarılı sonuçlar aldığımız 2017 yılında da, yeni araç stokları nedeniyle nefes almakta zorlandığımız 2018 yılı ikinci yarısında da, amacımızdan sapmadan, bir numara olmak için çalıştık ve bu motivasyonla hep lider olduk. Yeni iş arkadaşlarımızı aramıza katmaktan tutun da satış konusunda yeni metotlar bulmaya kadar, çok sayıda farklı konu başlığını birlikte başarıyla aştık ve tüm ekibin, tüm hedeflerine ulaşmasını sağladık.

Takım çalışmasına inanan ve bunu destekleyen yapısıyla Aydoğan Bey tüm arkadaşlarımıza örnek olmayı başardı her zaman. Şimdi yepyeni bir yolculukta, geçmişinde yer alan 30 yılın tecrübesini, yeni metot ve süreçler ile harmanlayarak, satış ve pazarlamaya gönül vermiş çok sayıda iş insanına, hayatı boyunca başarıyla uyguladığı tüm o disiplini aktaracak. Ben biliyorum ki onun koçluğundan çok istifade edilecek. Bitmeyen enerjisi ile motive edici iş bilgisini, hepimizle paylaşıyor olması bence çok değerli ve bizler ve ekiplerimiz, kendisinden eskisine göre daha da fazla fayda sağlayabileceğimiz için, son derece keyifli ve heyecanlıyız.

Huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Saygılarımla,


Berat Serdar Neziroğlu

Neziroğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Aydoğan Bey ile ilk tanıştığımız 1990’lı yıllardan beri Aydoğan Apak denince daima aklıma gelenler; beyefendi tarzı, sessizce dinleyip çözüm üretme kabiliyeti, çekirdekten gelişi sayesinde konulara tam hakimiyeti, sabrı, titiz oluşu ile fevkalade bir gözlemci ve de eğitici oluşudur. Özetle ifade edersek tam bir proje insanıdır.

Kendisi ile onlarca projede birlikte çalıştık ve hatasız, mükemmel yaratımlara imza attık. Şimdi kendi işini yapacağını öğrenince çok sevindim.

Eminim ki; Ada Vapurum kısa sürede başta otomotiv sektörü olmak üzere işbirliği yaptığı şirketlerin kutup yıldızı olacak ve onlarca yılın birikimi ile yol gösterecektir.

Değerli müteşebbis dostumun yolu açık olsun ve Ada Vapurum daveten uğradığı her işletmeyi çok daha verimli hale getirsin.

En içten sevgi ve saygılarımla,


Burhan Ülgen

Otomotiv Sektör Profesyoneli

Aydoğan Apak, öncelikle iyi bir eğitimcidir. Kendisi ile ilk olarak şube yöneticisi olduğum yıllarda aktif satış ekibi kurmak için birlikte çalıştığımız zaman tanıştık, 1999 yılında yetkili satıcılarda aktif satış ekiplerini kurup geliştirme görevine başladığında ise birlikte çalışmaya başladık. Burada göstermiş olduğu performans onun kariyerine İzmir şube satış müdürü olarak başlamasını sağladı. Bu görev onun eğitimciliği yanında yöneticilik kariyerinin de başlangıcı oldu. Şirketimizin saha yönetiminde bölge sistemi ile uygulama kararı almasıyla Aydoğan yeniden İstanbul’a bölge müdürü olarak döndü. Aydoğan artık sadece bir eğitimci değil, iş ve insan yönetimi konusunda kendini yetiştirmiş bir saha yöneticisi olmuştu. Bütün bu çalışmalarından sonra Aydoğan kendine yeni bir rota belirledi ve Ada Vapurum’u kurarak otomobil sektörüne farklı bir yerden giriş yapıyor. Yetkili satıcıların, özellikle ikinci ve üçüncü kuşaklarına sektörün tarihini, değişimlerini, gelişimini plaza yönetimi ve müşteri deneyimleri konusunda oldukça faydalı bilgiler aktaracağını düşünüyorum. Ada Vapuru’nun rüzgârı bol, rotası başarı olsun.


Cem Yüceege

ARTHOR Otomotiv ve Güç Sistemleri A.Ş. Ticari Koordinatörü

İnsanın yıllarını geçirdiği yakın bir arkadaşı için bir şeyler yazması , hele referans mektubu yazması hiç kolay değil. Yaşanmış bir sürü acı tatlı duygusal anılar var. Yıllarca masalarımız yan yanaydı, bir ara alınan ekonomik tedbirler sonucu aynı şirket aracını kullandık, birlikte gittik, birlikte geldik…

Aydoğan Apak benim için her şeyden önce bir dost, bir arkadaş… İşini her zaman ciddiye alan, hatta bazen gereğinden fazla ciddiye alan, objektif değerleri her zaman öne çıkaran, iyi bir profesyonel. Empati yeteneği çok yüksek olan ve üstleri ile sorumlu olduğu personeli tarafından her zaman sevilen, sayılan bir kişilik…

Aydoğan, yıllarını geçirdiği Renault Mais’te basamakları teker teker atlayarak, yukarıda kısaca belirtmeye çalıştığım temel özellikleriyle, üst düzey yönetici pozisyonunu takiben, yine üst düzey bir yetkili satıcı bünyesinde yöneticilik yaparak bordrolu çalışma hayatını sonlandırıyor. Şimdi tüm birikim ve yeteneklerini kullanacağı, derin tecrübelerini aktaracağı kendi danışmanlık şirketini kurarak farklı bir perspektifte yeni ufuklara, yeni denizlere açılıyor…

Ada Vapurum ile…

Kendisinin bu alanda da her zaman olduğu gibi çok başarılı olacağına ve sektöre ciddi katkılar sunacağına can-ı gönülden inanıyorum…

Sevgili dostum,

Ada Vapurum ile yolculuğunda, pruvan neta, dümenin viya olsun…


Hazım Şahinoğlu

Otomotiv Sektör Profesyoneli

Uzun yıllar aynı kurumda zor şartlarda görev aldık. Bu ülkenin son 20-30 yılında yaşadıklarını, çeşitli sorumluluklar altında göğüslemeye çalıştık. Ben daha önce artık yetmeli dedim, kenara çekildim. Çalıştığımız kurumun fiziki ve idari değişikliklerine, sen de değişik sorumluluklar altında uyum sağladın, ana bünyeden zaman içinde ayrılsan da, faydalı olduğun branşlarda yürümeye devam ettin.

Biliyorsun, bizim ekol “önce iş“ prensibiyle hareket etti senelerce, aidiyet duygusu tavan yapmıştı. Üst yönetim vizyonu değiştikçe bazı önemsediğimiz alışkanlıklar da yıprandı. Başta kendin olmak üzere, sağlığımızı kaybetmeye, hatta hayatımızın nerdeyse son bulmasına yol açacak, yoğun stresleri yaşadık. Nihayet senin artık tekrar eğitim konularına yoğunlaşacağını öğrendim, tecrübelerinle başarılı yeni bir dönem olacağına inanıyorum.

Sağlıklı, stresten uzak, keyifli bir çalışma dönemi diliyorum.


İbrahim Aybar

Vesile A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Yakın çalışma arkadaşım Aydoğan Apak ile yollarımız 2000'in ekim ayında Renault Mais Genel Müdürü olarak atandığım zaman kesişti.

Renault yetkili satıcı ağının yönetiminde ve eğitim faaliyeti içinde etkili rol oynayan Aydoğan Bey ile hiçbir yıl bırakmadığımız pazar liderliğinin temellerini sağlamlaştırmayı başardık.

Daha sonra başına geçtiği Renault Mais Anadolu Şube Müdürlüğü ve sonrasında da Satış Bölge Müdürlüğü görevlerinde kaliteli ve karlı satış yönetimini başardığına tanık oldum.

Yetiştirdiği yüzlerce otomotiv profesyoneli bugün çeşitli marka ve pozisyonlarda önemli sorumluluklar üstlenmeye devam ediyorlar. Ocak 2017 ayı içinde Renault Mais'teki görevime Yönetim Kurulu Başkanı olarak emekliye ayrılmak suretiyle veda ederken otomotiv pazarında öncü ve lider olan şirketimizi kendisine ve yetiştirdiği emin ellere bırakmanın gönül huzuru içinde oldum.

Sevgili Aydoğan Apak'a, otomotiv sektörümüze daha nice uzun yıllar boyunca yapacağı önemli katkılardan emin olarak sağlık ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum.


Prof. Dr. İbrahim Kırcova

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi

Sevgili Aydoğan Apak; satış ve satış sonrası konularda markalar arası rekabetin en çetin yaşandığı bir alanda, her zaman fark yaratan yeniliklerle müşteri memnuniyeti skorlarını hep en üst seviyelere çıkarmış bir yöneticidir. Otomotiv sektörü gibi zor bir sektörde dünyanın en önde gelen markasında istikrarlı bir şekilde müşteri memnuniyeti skorlarını hep zirvede tutmak kolay bir iş değildir. Aydoğan Apak, alanındaki gelişmeleri yakından izleyen, disiplinli ve özverili çalışmasıyla hep üst seviyede işler çıkarmıştır. Bayi yönetimi, satış yönetimi, müşteri ilişkileri, servis yönetimi gibi farklı uzmanlık alanlarında eşsiz bir bilgi birikimi ve deneyime sahiptir. Bu bilgi, birikim ve deneyimini bundan böyle kendinden sonra gelecek yönetici adaylarına aktarmak üzere, uzman danışman olarak hizmet veriyor. Aydoğan Apak yönetimindeki “Ada Vapurum Danışmanlık” her sektörde ihtiyaç duyulan yeni nesil yöneticilerin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır.


Prof. Dr. İdris Gümüş

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi

Aydoğan Apak'tan WhatsApp mesajı: "Hocam, beni tanıtan bir yazı yazar mısınız?". Cevabım: "Tamam. Yazarım." Bu yazışmadan hemen sonra, Aydoğan'ı 1980'lerin ikinci yarısında başladığı üniversite tahsili ve sonrasında başarılı iş hayatı boyunca yani otuz beş yılı aşan bir zamandan beri tanıdığımı; onunla iftihar ettiğimi düşündüm ve bu süreçte eksilmeyen sevgisi, saygısı ve vefa duygusuna karşı beslediğim benzer duygularla yazmaya başladım.

Aydoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'ndeki derslerinde sergilediği ortalamanın üzerinde bir başarı, daha da önemlisi düzgün diksiyonu ve dış görünüşü, öğretim elemanları ve arkadaşları ile sosyal ilişkilerini en iyi düzeyde sürdürmesi, sosyal etkinlikleri organize etmesi ve sempatik davranışları ile dikkatimi çekmişti. Daha o yıllardaki gözlemlerimden Aydoğan'ın iş hayatında çok başarılı olacağını düşünmüştüm.

Aydoğan, mezun olduktan sonra Renault Türkiye'de çalışmaya başladı. İşini ve kurumunu çok sevdi; işini ciddiye aldı ve sebat gösterdi; kurum çalışanları ve müşterileriyle düzgün ve güven veren ilişkiler kurdu; kurumunda başarılar gösterdi ve devamlı terfi ederek üst düzey yöneticiliğe kadar yükseldi. Savaşı kazanan bir komutanın gururu ile kurumundaki görevini tamamladı.

Aydoğan'ın bu başarılı iş hayatı ve sağlam kişiliği, beni çok mutlu ediyor. Henüz emekli olmasını uygun bulmuyorum; sahip olduğu iş deneyimini yeni bir alanda kullanmasını diliyor ve yine başarılı olacağına içtenlikle inanıyorum.


İlhan Kesimgil

Oyak-Renault Emekli Fabrika Müdürü

Dostum Aydoğan Apak ile 15 sene önce arabamı değiştirme esnasında tanıştım. Aynı marka için senelerce çalışmamıza rağmen ben üretimde, o ise ticari bölümde olmasından dolayı hiç karşılaşmamıştık. Ben son 10 senedir yurt dışında olduğumdan biraz unutulmuş olmamın çekingenliği ile makamında buluştuk. Beni gayet samimi ve saygıyla ağırladı. Güven veren bilgili kişiliği hemen öne çıkıyordu.

Daha sonraları benim veya yakın dostlarımın istekleri nedeniyle senede 4 veya 5 kere telefon veya yüz yüze temaslarımız oldu. Bu süreçte en çok takdir ettiğim yanı, daima müsait olmasıydı. Yerinde olmadığı ve sekreteri ile haber bıraktığım durumlarda muhakkak aynı gün içinde dönüş yapardı. Konularda ve sorularda detaylı bilgi vermesi, inandırıcı özelliğini ortaya koyuyordu. Bazı konuların ileriye bırakıldığı durumlarda takip edip veya ettirip bilgi vermesi, sorumluluk anlayışını gösteriyordu. En önemli bir özelliği ise geçen zamana karşın samimiyet ve mesafe tavrı hep aynı idi. Tanıştığı kişilerin isim ve mesleklerini unutmazdı. Muhatabını dikkatle dinleyip cevap veriyordu. Mesleği icabı müşterilerine gösterdiği nezaketi kendi personeline de gösteriyordu.

Bugün meslek hayatında yeni bir sayfa açan Aydoğan Apak'ı kısaca özetlemem gerekirse: Güven veren, saygın, bilgili ve inandırıcı bir dost.

Kendisine Ada Vapurum seyahatinde başarılar dilerim.


Kamil Zenginli

Zenginli Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili dostum,

Bir atasözü vardır:

“Az gittim uz gittim, dere tepe düz gittim.”

Sen de bu yolda bazen düz, bazen yokuş, bazen de engebeli çok yol aldın.

Günler günleri kovaladı, şimdi kendi işinin başına geçtin.

Bu kadar birikim sonrası, hem alaylı hem mektepli olarak, sektöre, sevdiklerine güzel ve verimli birikimlerini aktaracağını bilerek, bu kararını sevinç ile karşıladım.

Yolun açık olsun.

Deneyimlerin hepimize güzel katkılar sağlasın…


Kazım Yılmaz

Yılmaz Eğitim Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Sayısız başarılar ile dolu tüm çalışma hayatına sağduyulu profesyonellikler ile bezenmiş bir şahsiyet olarak tanımış bulunduğum Aydogan Apak Bey'i hem dürüst, samimi ve her sözüne güvenilir yeteneklere sahip gerçek bir yol arkadaşı ve yol gösterici hem de üzerine aldığı her işi bihakkın yapan bir danışman olarak tavsiyelerine riayet ettigim bir dost olarak bilmenin memnuniyeti içinde olduğumu ifade etmek istiyorum.

Otomotiv sektörü içindeki tescilli başarıları ile yıllanmış deneyimlerini yeni bir heyecan ile yine aynı üstün kalite ve başarı kriterleri ile hayata geçirecegi farklı çalışmalarla çok önemli katkılar üretecegini düşündügüm bu profesyonel danışmanlık hizmet alanında da devam edecegine inancım tamdır.

Detay Grup

Avukat Kazım Yılmaz


Prof. Dr. Kerem Alkin

İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi

Otomotiv endüstrisi 100 yıldan bu yana dünya ekonomisinin en stratejik sektörleri arasında yer almakta. Sadece üretim sürecinde geliştirilen teknolojiler ve inovatif komponent ürünler boyutunda değil; aynı zamanda otomotiv endüstrisinin yönetim modelleri, satış ve pazarlama stratejileri ve müşteri ilişkileri yönetimi boyutunda da sektör, küresel ticarete önemli perspektifler kazandırdı ve kazandırmayı da sürdürüyor. Otomotiv sektörüne yönelik yepyeni teknolojilerin, yeni batarya sistemlerinin, yeni nesil sürüş yazılımlarının, oto-pilot sistemlerinin konuşulduğu bir dünyada, tüketici beklentilerinde de baş döndürücü bir dönüşüm gözleniyor. Kıymetli Aydoğan Apak; otomotiv endüstrisinde konvansiyonel dönemden tam dijitalleşme dönemine geçişin tüm aşamalarında yer almış, sektördeki yerel ve küresel dönüşümün tüm safhalarında görev almış; bu baş dönüşümün satış ve satış sonrası marka yönetimi, rekabet yönetimi alanlarında tartışmasız bir tecrübe derinliği kazanmış, sektörün önde gelen yöneticileri arasında 'markalaşmış' bir yönetici olarak isim yapmış bir başarı örneği. Otomotiv endüstrisi üretim noktasından satış noktasına teknik personelini, hem mavi hem de beyaz yaka profesyonellerini yetkin beceriler ile donatan ender sektörlerden birisi dünyada. Bu nedenle bayi yönetimi, satış yönetimi, müşteri ilişkileri, servis yönetimi gibi kompleks, özel uzmanlık gerektiren, yüksek yöneticilik kabiliyetlerinin tüm özelliklerinin en aktif kullanıldığı bir alanda, Aydoğan Apak gibi markalaşmış bir ismin sahip olduğu paha biçilmez bir deneyimin, birikimin, bugün “Ada Vapurum Danışmanlık” aracılığı ile yönetici adayları için önemli becerilerin kazandırılacağı yeni bir markaya eviriliyor olması, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikte insan kaynaklarının yetişmesi ve sektöre kazandırılması adına bulunmaz bir fırsat. Sevgili Aydoğan Apak'a başarılar diliyorum.


Prof. Dr. Kerem Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi

Aydoğan Apak, benim için güler yüzlü bir profesyonellik, paylaşılan bir tecrübe ve her şeyden öte samimi bir dostluğu ifade ediyor. Onu tanıyalı 15 yıldan fazla olmuş. Özel sohbetlerimizdeki öngörülerinin yerindeliği hep yol göstericidir. Sorunlara sakin yaklaşımı ile ürettiği çözümlerden fayda sağlamış biri olarak, bu yeni yolculuğunda yollarımızın kesişmeye devam edeceğinden eminim.


Mehmet Özhamurkar

Özhamurkar A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Sevgili Aydoğan Apak ile otomobil sektöründeki farklı camialarda 30 yılı aşkın süre muhtelif pozisyonlarda ve kurumlarda çalışma imkânımız oldu. Her dönemde ve her farklı işte kendisiyle bir arada olmaktan keyif aldım. Bir dönem kendisi Mais’te çalışırken eğitim bölümünün başında idi, ben de yetkili satıcı idim ve kendisi benim hocam idi. O zaman da şık giyinen, karizmatik, başarılı, şakacı, kibar idi, şimdi de hala öyle. Kendisiyle birlikte çalıştığım zamanlardan büyük keyif aldım. Dilerim bundan sonra da yolu ve bahtı açık olur.


Nilüfer Akyol

DUYU / NATURA Yönetim ve Kariyer Danışmanı

Aydoğan Apak Bey'i 2006 yılından beri tanıyorum. 2006 – 2016 yılları arasında Mais A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Danışmanı olarak çok sayıda projede yönetim danışmanlığı yaptığım dönemde; ben, danışman o, yönetici olarak birçok kez beraber çalıştık. Bu çalışmalarımda bizzat gözlemlediğim ilk durum; Aydoğan Apak Bey'in çok kuvvetli bir iletişimci olduğu, mesajlarını karşısındaki kişilere çok iyi bir şekilde aktarmasının yanında ekibini seçerken gösterdiği hassasiyet ve ardından onlarla olan iletişimin çok etkileyici olmasıydı.

Onun ekibindekiler, Aydoğan Bey’i, tam bir lider olarak gördüklerini hep ifade etmişlerdir ve daima Aydoğan Bey ile çalışmak için çok istekli olmuşlardır. Onlar için, Aydoğan Bey’in satış konusundaki deneyimi, bilgisi ile ifade yeteneği birleşince her toplantı, her iş, kalıcı bir eğitim tadında olmuştur. Kişileri iyi analiz edebilmesi eleman seçiminde, kendi bölümü dışında aday elemanlar için kendisine zaman zaman fikir sormamızı sağlamıştır. Aydoğan Bey, ile çalışmalarımızda çok sayıda kriz dönemi ile de karşılaştık. Bu dönemlerdeki yaratıcı çözümleri, soğukkanlılığı, adaletli duruşu, olayların zorluğunu aşmakta, o anlara çok yardımcı olmuştur.

Satış Organizasyonundaki her pozisyonun detay çalışmalarını yakınen bilmesi, zorluklarını ve fırsatlarını çok iyi hissediyor olması, her zaman, o pozisyonlarda çalışan kişilerin ona hep sevgi hep saygı duymasını sağlamıştır. 2017 yılından bu yana da, zaman zaman Aydoğan Apak Bey'in müşterisi oldum (Renault araç kullanıcısı olarak) .Önceki yıllardaki tecrübesi ve aktiflğinin artarak devam ettiğini gözlemledim. Ekip yönetmekteki ve müşteri ilişkilerindeki duayenliğini hissettim. Aydoğan Bey’in biriktirdiği deneyimlerinin, artık danışman ve eğitimci olarak ihtiyacı olan şirketlere/kişilere aktaracağını öğrendiğimde çok mutlu oldum. Eminim Ada Vapurum’dan hizmet alacak şirketler/kişiler, yıllar içinde tek tek birikmiş ve çok güzel bir imbikten damıtılmış olan, bu tecrübelerden bu bilgilerden çok fayda göreceklerdir. Ada Vapurum’dan hizmet almış olmaktan dolayı kendilerini çok şanslı hissedeceklerdir.

Nilüfer Akyol, CMC


Onur Baytok

Renault Mais Emekli Genel Müdürü

Renault Mais’te Genel Müdür olarak görev yaptığım dönemde beraber çalıştığımız Aydoğan Apak’ın “Ada Vapurum” adlı kendi danışmanlık şirketini kurarak profesyonel hayata adım attığını duyduğumda çok memnun oldum. Renault Mais’te görev yaptığım dönemde çalışanlarımızın büyük gayret ve emekleriyle başarılara yelken açtık. Örneğin otomotiv sektöründe gelişen teknolojilere uyum sağlamak amacıyla Renault Eğitim Merkezi (REM) kurularak Renault markasının tanınmasına yardımcı olduk. İşte bu sırada şirketimize satış elemanı olarak girmiş olan Aydoğan Apak kariyerine REM’de eğitimci olarak devam etti. Aydoğan Apak özellikle temsil ve sorgulama yeteneği ve çalışkanlığıyla bu alanda da büyük bir başarı sağladı. Renault markasına hizmet eden teknik elemanlar yetiştirdi.

Sürekli yeni fikirler üreten Aydoğan Apak’ın tüm bu birikimleriyle danışman olarak profesyonel hayatta da fark yaratacağına inancım tamdır.


Sinan Özkök

NISSAN AMIEO Bölgesi Satış ve Pazarlama Transformasyon Başkan Yardımcısı

Değerli Aydoğan Apak ile hem şube yönetiminde hem de bölge operasyonunda beraber çalıştım. Birlikte görev yaptığımız dönemde özellikle ekiplerine tam bir koçluk yaptığını, ortaya koyduğu takım ruhu ile yüksek motivasyon ve performans elde ettiğini gözlemledim.

Şube yönetiminde, tesisin kuruluşundan devreye girmesine kadarki her aşamada gösterdiği başarı, faaliyetin başlamasıyla finansal ve ticari sonuçlara da yansıdı. Daha sonra yine beraber çalıştığımız bölge yönetiminde de, en yüksek hacme sahip İstanbul ve çevresindeki her noktadan maksimum faydayı elde ederek markanın gelişimine katkı sağladı.

Otomotiv gibi hayatın tam ortasında olan, aynı zamanda çok dinamik ve farklı trendlerin hızla geliştiği bir sektörde Aydoğan Apak’ın uzun yıllar boyunca oluşturduğu birikimini paylaşma çabasını takdir ediyorum. Bu çerçevede satış, satış sonrası, etkin saha yönetimi, çok markalı organizasyonlar gibi konulardaki tecrübesinin, gelişimi hedefleyen firmalara yön göstereceğine inanıyorum. Ada Vapurum’un yolu açık olsun.


Ziyaretçi Defteri

Gönder